(نسخه آزمایشی)

   
 
  
750 فقره بازرسی از انبارهای استان انجام شده است
۷۵۰ فقره بازرسی از انبارهای استان انجام شده است
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طی سه ماه گذشته ، ۷۵۰ فقره بازرسی از انبارهای استان انجام شده است .
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، علی باخرد روز چهارشنبه در نشست خبری همایش 'پلیس، امنیت، اصناف' افزود: در مدت یاد شده 750 فقره بازرسی از انبارهای استان انجام شد که در 58 انبار ظن به احتکار وجود داشته است و صاحبان 15 انبار در این استان به دلیل مقاومت آنان در مقابل توزیع کالاهای انبار شده، پرونده قضایی تشکیل شد.
وی اظهار داشت: صاحبان 43 انبار از این تعداد نسبت به توزیع کالای انبارها در بازار مصرف اعلام آمادگی کردند که برای آنها پرونده قضایی تشکیل نشد.
وی گفت: اتحادیه لوازم خانگی برای کالاهای احتکار شده این صنف شبکه ای تشکیل داد و کالاهای احتکار شده را از طریق این شبکه در بازار توزیع کرد.
باخرد افزود: کالاهای احتکار شده از جمله برنج، روغن و لوازم خانگی از طریق واحدهای صنفی معرفی شده از سوی اتحادیه یا شرکت های تعاونی و فروشگاه های زنجیره ای در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: در نیمه نخست امسال 244 هزار فقره بازرسی از بازار استان انجام شد که منجر به تشکیل 15 هزار پرونده تخلف گردید که از این تعداد مراکز اقامتی با سه هزار و 900 فقره بازرسی و 210 پرونده تخلف، بیشترین تخلفات را در بین صنوف به خود اختصاص دادند.
وی گفت: براساس گزارش ستاد خدمات سفر خراسان رضوی، در 6 ماه گذشته 25 درصد پروازهای مشهد و تعداد زائران ایرانی در مراکز اقامتی استان کاهش یافته اما تعداد زائران خارجی پنج درصد افزایش داشته است.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به ثبت اطلاعات 31 هزار انبار استان در سامانه جامع انبارهای کشور افزود: هنوز تعدادی از صاحبان انبارهای خصوصی استان اطلاعات انبارهای خود را در این سامانه ثبت نکرده اند لذا در صورت کشف کالاهای آنان در زمان جابه جایی، کالاهای داخلی آنها حکم احتکار و کالاهای خارجی آنان نیز حکم قاچاق را خواهد داشت.
وی اظهار داشت: سامانه جامع انبارهای کشور به سامانه راهداری و سامانه بیمه متصل شده است و باید همه انبارهای استان در این سامانه ثبت شود در غیر این صورت صاحب انبار نمی تواند کالای خود را جابه جا کند.
 
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
منبع پورتال جامع سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی
تعداد بازدید : ۴۵

اوقات شرعی

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی چیست؟