1671 فقره جواز تاسیس طی سال 97 صادر شد
۱۶۷۱ فقره جواز تاسیس طی سال ۹۷ صادر شد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طی سال ۹۷ تعداد ۱۶۷۱ فقره جواز تاسیس با سرمایه گذاری ۸۱۷۶۲ میلیارد ریال و اشتغال ۳۵۶۰۴ نفر در استان صادر شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت, معدن و تجارت خراسان رضوی, راضیه علیرضایی اظهارداشت: تعداد مجوزهای طرح های صنعتی صادره استان طی این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ سرمایه گذاری، 46 رشد را نشان می دهد .
وی افزود: در این مدت، بیشترین سهم سرمایه گذاری در طرح های استان خراسان رضوی، مربوط به بخش  ماشین آلات و دستگاههای برقی بوده است که 18523 میلیارد ریال 22.6 درصد) از کل سرمایه گذاری را به خود اختصاص داده است.بیشترین اشتغال نیز در بخش  محصولات غذایی و آشامیدنیها بوده است که با 4143  نفر، 12 درصد از اشتغال را به خود اختصاص داده است.
علیرضایی تصریح کرد: در حال حاضر خراسان رضوی با 2837 طرح صنعتی با سرمایه گذاری 300773 میلیارد تومان و اشتغال 79864 نفر، از نظر تعداد و اشتغال پس از استانهای اصفهان، یزد و  مازندران، سمنان و فارس، رتبه ششم را به خود اختصاص داده است.
وی اظهارداشت: در مجوزهای صادره طی سال 97، 6.9 درصد تعداد طرح ها ، 3.1 درصد سرمایه گذاری کل کشور و 6.5 درصد  اشتغال طرح های صنعتی کشور مربوط به استان خراسان رضوی است و ضرورت دارد برای تداوم روند سرمایه گذاری فعلی در استان از همه کارآفرینان دعوت کنیم که با سرمایه گذاری در طرح های نو و دانش بنیان و زیربنایی صنعتی، از توسعه استان حمایت نمایند.
 
 
 
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
منبع پورتال جامع سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی
تعداد بازدید : ۵۷


                   
اوقات شرعی

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی چیست؟