بیش از ۴4 هزار بازرسی از واحدهای اقتصادی خراسان رضوی در ماه رمضان امسال انجام شد
بیش از ۴۴ هزار بازرسی از واحدهای اقتصادی خراسان رضوی در ماه رمضان امسال انجام شد
سرپرست معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از انجام ۴۴ هزار و ۸۲۰ مورد بازرسی از واحدهای اقتصادی استان در طرح ضیافت ویژه ماه مبارک رمضان امسال خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان رضوی، رضا شجاعی اظهار داشت : طرح بازرسی ویژه ماه رمضان خراسان رضوی از ۱۰ اردیبهشت ماه امسال آغاز شد و تا ۱۷ خرداد ماه ادامه داشت و تعداد بازرسی‌ها نسبت به طرح بازرسی ماه رمضان سال گذشته ۱۹ درصد رشد کرد.
وی افزود: ارزش ریالی پرونده‌های تشکیل شده در طرح بازرسی ماه رمضان امسال موسوم به طرح ضیافت که از صنوف خراسان رضوی انجام شد نسبت به رمضان سال گذشته ۵۴۸ درصد رشد کرد.
سرپرست معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در طول اجرای طرح بازرسی ویژه رمضان، پرونده تخلف برای دو هزار و ۶۹۲ واحد صنفی در خراسان رضوی به ارزش ۲۰۳ میلیارد ریال تشکیل شد و این در حالی است که ارزش ریالی پرونده‌های تخلف تشکیل شده در طرح بازرسی ماه رمضان سال گذشته ۳۱.۵ میلیارد ریال بود.
شجاعی افزود: یک پرونده نیز در ماه مبارک رمضان برای احتکار تشکیل شد که مربوط به احتکار ۱۴ تن برنج به ارزش ۱.۵ میلیارد ریال بود و پرونده آن به دادسرا ارسال شد.
وی ادامه داد: تعداد واحدهای متخلف شناسایی شده در این طرح نسبت به تعداد واحدهای متخلف صنفی شناسایی شده در ماه رمضان سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشت.
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در طول اجرای طرح بازرسی ماه رمضان هزار و ۶۷۵ شکایت مردمی از صنوف دریافت شد و همچنین هزار و ۲۰۷ گشت مشترک بازرسی از بازار همراه با سایر دستگاه‌های اجرایی در این مدت انجام گرفت.
شجاعی افزود: از مجموع بازرسی‌های انجام گرفته از بازار خراسان رضوی در ماه رمضان شش هزار و ۹۴۳ مورد مربوط به کالاهای اولویت دار مانند نان، مواد پروتئینی، میوه و سبزی، برنج، روغن، شکر، زولبیا و بامیه، حلیم و شله بود که در این زمینه ۶۹۳ پرونده تخلف تشکیل شد.
وی ادامه داد: در بین کالاهای اولویت دار بیشترین تخلفات به ترتیب مربوط به نان، میوه و سبزی، مواد پروتئینی، زولبیا و بامیه، برنج و روغن، حلیم و شله بوده است.
او اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان ۵۴۰ تن برنج، ۹۹۶ حلب روغن، ۱۰ تن حبوبات وپنج تن شکر با دستور مقام قضائی در مناطق کم برخوردار خراسان رضوی توزیع شد.
 
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
منبع پورتال جامع سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی
تعداد بازدید : ۶۶


                   
اوقات شرعی

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی چیست؟