آغاز مقابله با محتکران خودرو در خراسان رضوی
آغاز مقابله با محتکران خودرو در خراسان رضوی
خبرگزاری صداوسیما
از امروز براساس ابلاغ کشوری وزارت صنعت، معدن و تجارت به استانها به منظور ساماندهی بازار خودرو، برخورد با احتکار آن به ویژه خودروهای صفر در بازار خراسان رضوی آغاز شد.
 
به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان رضوی، مسوول بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان آغاز مقابله با محتکران خودرو در خراسان رضویرضوی گفت: در نخستین گام بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به یک محوطه بازی واقع در خیابان بهار مشهد مشکوک شدند و پس از بازرسی سه خودروی صفر پلاک گذاری نشده را کشف کردند.
مهدی مقدسی افزود: هرچند تعداد خودروهای کشف شده ، محدود بود اما ظواهر امر نشان می‌دهد که محوطه مزبور محل انبار و تخلیه خودرو است که آن محل بلافاصله با دستور قضایی پلمب شد.
وی گفت: برخورد با احتکارکنندگان خودرو یک موضوع جدی است و در این راستا امروز نشست توجیهی با صنف نمایشگاه‌داران خودرو در مشهد برگزار شد.
مقدسی افزود: نمایشگاه‌داران خودرو و صاحبان پارکینگ های خودرویی موظف هستند تعداد موجودی خودروهای خود را در سامانه جامع انبارها به ثبت برسانند در غیر این صورت کشف هر انبار خودروی ثبت نشده‌ای ، احتکار کالا تلقی شده و با مسبب آن برخورد قانونی می‌شود.
وی افزود: تاکنون سازمان صنعت، معدن و تجارت مسئولیتی در قبال نظارت بر قیمت خودرو نداشت و فقط در حوزه عدم اجرای تعهدات نمایندگی‌های فروش خودرو اعمال نظارت می‌کرد به طوری که فقط از ابتدای امسال تاکنون ۳۹ پرونده تخلف در این خصوص به ارزش ۱۵ میلیارد ریال در استان تشکیل شده است.
مسئول بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: اخیرا قیمت های متعارف خودروها توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان اعلام شده و در انتظار ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی برای نظارت بر قیمت خودرو در بازار هستیم.
 
 
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
منبع پورتال جامع سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی
تعداد بازدید : ۲۲


                   
اوقات شرعی

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی چیست؟