(نسخه آزمایشی)

   
 
  
برگزاری جلسه تعاملی سازمان جنگل ها و مراتع کشور با مدیران ستادی وزارت صنعت، معدن و تجارت
برگزاری جلسه تعاملی سازمان جنگل ها و مراتع کشور با مدیران ستادی وزارت صنعت، معدن و تجارت
کارگروه تعامل ستادی فعالیت های معدنی در عرصه های منابع طبیعی با بخش معادن استانهای خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در مشهد مقدس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، در این جلسه  که با حضور دکتر منصور، معاون سازمان جنگل ها و مراتع کشور، مدیران کل دفتر اکتشاف، بهره برداری و نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت و رئیس و معاونین امور معادن و صنایع معدنی سازمان های صنعت، معدن و تجارت و مدیران و معاونین منابع طبیعی سه استان در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی برگزار شد، مسائل موجود در زمینه معادن و منابع طبیعی این استان ها مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه ، دکتر منصور،  معاون سازمان جنگل ها و مراتع کشور با تاکید بر داشتن نگاه توسعه ای پایدار در ارتباط با وضعیت موجود گفت: درزمینه مسائل موجود در بحث معادن و منابع طبیعی، باید به دنبال نقطه تعادل باشیم و این یک بحث تعاملی است.
وی با بیان اینکه اگر به دنبال توسعه کشور هستیم، راه آن تعامل و شفاف سازی است افزود: ادارات منابع طبیعی شهرستان ها مخالفت یا موافقت با درخواست معادن نکنند و این امر باید در کارگروه مربوطه تصمیم گیری شود.
منصور تصریح کرد: در موافقت یا مخالفت با درخواست معدن سه پارامتر،  نوع ماده معدنی، تکنیک برداشت و آسیب های محیط زیستی و منابع طبیعی آن باید مدنظر قرار گیرد.
وی تاکید کرد: معادنی که اصول منابع طبیعی را راعایت کنند باید از طریق سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها معرفی شوند تا مشمول بخشودگی حقوق دولتی گردند.
وی افزود: در بحث معادن شن و ماسه، سیاست شورای عالی معادن، سازمان جنگل ها و مراتع کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که عرصه هایی به صورت سایت جهت واگذاری به متقاضیان از طریق مزایده تعیین شود تا بتوانند کار کنند.
وی با بیان اینکه به جای معادن جدید، فعال سازی معادن غیر فعال باید مورد توجه قرار گیرد اظهارداشت: در بحث تخلفات معادن، ملاک ما فرد نیست و عرصه است و شرایط و ضوابط آن نیز در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
 
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
منبع پورتال جامع سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی
تعداد بازدید : ۴۳

اوقات شرعی

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی چیست؟